Εθνικός Φιλιππιάδας

Ναυπακτιακός Αστέρας - Εθνικός Φιλιππιάδας 0-0

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι που έγινε σήμερα στην Ναύπακτο, Ναυπακτιακός Αστέρας και Εθνικός Φιλιππιάδας μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις.

ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

2’ Ο Γλωσσόπουλος  καθυστερεί στη μεγάλη περιοχή και ανακόπτεται από τους αμυντικού της Φιλιππιάδας.

7’ Οι παίκτες του Ναυπακτιακού  ζητούν πέναλτι υποστηρίζοντας πως η μπάλα βρήκε στο χέρι του Πάνου ύστερα από  σέντρα του Μαχαιρούδη.

8΄  Ύστερα από κόρνερ του Παπαποστόλου ο Παναγιωτόπουλος θα πιάσει την κεφαλιά όμως ο Σταυράκης ενστικτωδών παραχωρεί κόρνερ.

9’ Ο Σταυράκης και πάλι με εντυπωσιακό τρόπο εξουδετερώνει παραχωρώντας νέο κόρνερ  την κεφαλιά του Τζελέπη.

11’ Ο Τερόλη από το σημείο του πέναλτι  ύστερα από κεφαλιά πάσα του Τζελέπη με σουτ στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

14’ Συρτό σουτ του Γλωσσόπουλου μπλοκάρεται με διπλή προσπάθεια από τον Σταυράκη.

20΄ Ο Φλορένσιο απέναντι από την εστία του Θέμελη δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά.

24΄Ο Μαχαιρούδης με σουτ στέλνει τη μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της Φιλιππιάδας ύστερα από μπαλιά του Παπαποστόλου.

26’ Ο Μπαρκώσης την τελευταία στιγμή απομακρύνει τη μπάλα σε κόρνερ μπροστά από τον Γλωσσόπουλο.

27’ Απ’ ευθείας εκτέλεση κόρνερ του Παπαποστόλου απομακρύνεται από τον Σταυράκη με γροθιές.

31’ Σουτ του Μπούρμπου έξω από τη μεγάλη περιοχή διώχνει με τα πόδια ο Βασιλακόπουλος.

43’ Ο Τερόλη  με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή στέλνει τη μπάλα άουτ.

46’ Ο Γατσέλος ύστερα από φάουλ του Μπούρμπου  βρίσκεται μόνος απέναντι στον Βασιλακόπουλο όμως αιφνιδιάζεται και ο γκολκήπερ του Ναυπακτιακού μπλοκάρει το αδύναμο πλασέ του.

51’ Σουτ του Γλωσσόπουλου με καλές προϋποθέσεις  κοντράρει στο σώμα του Κόλλινς και μετατρέπεται σε κόρνερ.

57’ Ο τερματοφύλακας του Ναυπακτιακού  Βασιλακόπουλος μπλοκάρει στη δεξιά του γωνία συρτό διαγώνιο σουτ του Μπούρμπου.

69’ Μακρινό σουτ του Παπαποστόλου καταλήγει άουτ.

74’ Σέντρα σουτ του Μπούρμπου περνά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

89’   Αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη για χέρι  ο Τερόλη  του Ναυπακτιακού.

90’+ Καρφωτή κεφαλιά του Παναγιωτόπουλου ύστερα από κόρνερ του Παπαποστόλου περνά ελάχιστα εκατοστά άουτ δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Σταυράκη.

Διαιτητής: Γ. Μιχαηλίδης (Βοιωτίας), Βοηθοί: Γ. Λιανός (Βοιωτίας), Β. Γκουσάρη (Φωκίδας)4ος Γ. Παπαγεωργίου (Άρτας).

Κίτρινες: Μαργαρίτης 66’, Κόλλινς 62’  Κόκκινη : Τερόλη 89’ με δύο κίτρινε στο 62’ και στο 89’

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ (Δ. Τομπάζης): Θέμελης ( λ.τ. Βασιλακόπουλος) , Τρίγκας, Τζελέπης, Κώτσου,  Μαργαρίτης, Τερόλη, Κυρίτσης (75’ Κουτελιέρης), Παπαποστόλου, Γλωσσόπουλος (67’ Γαβρίνας),  Παναγιωτόπουλος, Μαχαιρούδης .

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ (Ν. Λάππας): Σταυράκης, Πάνου, Μπαρκώσης, Λέντζος, Μπαλάφας Δ., Γατσέλος, Κόλλινς, Λάππας (78’ Μπαλάφας Κ.),  Φλορένσιο,  Μπούρμπος, Ντέτσικας (63’ Ηλίας λ.τ  80’ Γ. Καταγής).