Εθνικός Φιλιππιάδας

Εθνικός Φιλιππιάδας-Πίνδος Κόνιτσας 3-0

Ύστερα από ένα κακό πρώτο ημίχρονο ο Εθνικός Φιλιππιάδας στο δεύτερο ημίχρονο έδειξε το καλό του πρόσωπο και πήρε μια εύκολη νίκη απέναντι στην Πίνδο Κόνιτσας με 3-0.

Στο 53΄ λεπτό η μπάλα βρήκε το χέρι του Βλάχου Π. και ο κ. Τόμπρος έδειξε το σημείο του πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Νίκος Μπόμπορης ο οποίος άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους.

Στο 67΄ λεπτό ο Δημουλιάς σούταρε ο Κασσίδης απέκρουσε και ο επερχόμενος Ηλίας με πλάσε από κοντά πέτυχε το 2-0.

Στο 88΄ λεπτό ο Γυφτοκώστας με πλασέ ύστερα από σέντρα του Ηλία πέτυχε το τελικό 3-0.

Διαιτητής ο κ. Τόμπρος με βοηθούς Βλάσση και Προβατά από την Κέρκυρα.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑΣ (ΓΙΩΡΓΟΣ ΓΙΑΝΝΟΣ): Μπαντής, Γατσέλος, Μπούρμπος (74΄ Μούτας), Ηλίας, Μπαλάφας, Λέντζος, Παναγιώτου, Κόλλινς (86΄ Κολιός), Γυφτοκώστας, Μπόμπορης, Δημουλιάς (80΄ Πάνος).

ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ (ΣΠΥΡΟΣ ΤΑΣΙΟΥΛΑΣ): Κασσίδης, Βλάχος Χ., Βλάχος Π., Βαζάτης, Μπονόβας, Γερονάτσιος, Γιάτσε, Κυρτζόγλου (72΄ Δημόπουλος), Σιώτας (72΄Μωυσιάδης), Χαλούλος (65΄ Μπαμπούλιας), Μουρεχίδης.